לראשונה: דיקנית בראש הפקולטה להנדסת אווירונוטיקה וחלל בטכניון

פרופ' דניאלה רווה, בוגרת הפקולטה, נכנסה לתפקיד ב-1 בינואר 2024

פרופ’ דניאלה רווה הפכה ב-1 בינואר לדיקנית הראשונה בתולדות הפקולטה להנדסת אווירונוטיקה וחלל בטכניון. פרופ’ רווה, בוגרת הפקולטה, סיימה את לימודיה בפקולטה בהצטיינות, השלימה בה את התואר השני והדוקטורט, ובהמשך, כחברת סגל בפקולטה, ביססה את מעמדה כחוקרת מובילה בתחום האווירואלסטיות וכמרצה אהודה על הסטודנטים בפקולטה.

פרופ' דניאלה רווה

פרופ’ דניאלה רווה

אווירואלסטיות עוסקת בממשק בין כוחות אווירודינמיים למבנים גמישים. כיום מיוצרים בעולם כלי טייס קלים וגמישים יותר, ולכן נדרשת הבנה מעמיקה בהתנהגותם בטיסה. קבוצת המחקר של פרופ’ רווה בנתה כלי טיס בלתי מאויש כדי לבחון בניסויים את ההיבטים הקשורים בכך.

כדיקנית, פרופ’ רווה אחראית על יישום התוכניות האקדמיות של הפקולטה, על טיפוח שיתופי הפעולה והמחקרים הבין-תחומיים ועל שימור המצוינות במחקר ובהוראה, תוך חתירה לשיפור המוניטין של הפקולטה והישגיה. נקודת המבט הייחודית שלה כבוגרת תתמוך במאמץ המתמיד של הפקולטה לספק לסטודנטים ולחוקרים סביבה מיטבית ללימוד ולמחקר. מינויה של פרופ’ רווה הוא עדות למחויבותו של הטכניון לטפח ולפתח כישרונות בשורותיו. הדרך שעשתה בפקולטה מבטאת את החתירה המתמדת של הפקולטה להכשרת בוגרים מצטיינים התורמים תרומה משמעותית למדעי התעופה והחלל.

״אני גאה להיכנס לתפקיד הדיקנית בפקולטה בה גדלתי כסטודנטית, ואחרי שנים רבות של מחקר והוראה״, אמרה פרופ׳ רווה. אני נרגשת לתרום לצמיחת הפקולטה ולהצלחתה ומצפה לעבוד עם סגל הפקולטה, האקדמי, הטכני והמנהלי, ועם הסטודנטים כדי להמשיך את תנופת הישגי הפקולטה ולהניע חדשנות בהנדסת תעופה וחלל. כמהנדסת אווירונוטיקה, התברכתי בכך שאני יכולה לעסוק בנושאים מרתקים יום יום. הנדסת אווירונוטיקה וחלל היא תחום המתאים לנשים ולגברים כאחד, ולכל מהנדס או מהנדסת טובים המסיימים את לימודיהם בפקולטה מובטחת תעסוקה מרתקת בתחום.”

פרופ' דניאלה רווה

פרופ’ דניאלה רווה

נשיא הטכניון פרופ’ אורי סיון בירך את פרופ’ רווה ואמר: “הפקולטה לאווירונוטיקה וחלל היא הראשונה שנבנתה בקמפוס הטכניון החדש בנווה שאנן והיחידה בארץ שמכשירה מהנדסים ומהנדסות בתחומים אלה. הטכניון משנה פניו בעשורים האחרונים, ואחוז הסטודנטיות לתואר ראשון עולה כל הזמן ועומד כבר על כמחצית מכלל הסטודנטים. אני גאה מאוד שבראשה עומדת כעת דיקנית שתהווה השראה ומודל לחיקוי לצעירות.”

פרופ’ טל שימא, דיקן הפקולטה היוצא, הביע את שביעות רצונו ממינויה של פרופ’ רווה וציין: “היה לי הכבוד לשמש במשך ארבע שנים כדיקן הפקולטה להנדסת אווירונוטיקה וחלל. זאת הייתה תקופה מאתגרת מאוד ומלאת פעילות, וכולי תקווה שהצלחנו להבטיח את עתיד הפקולטה לדורות הבאים. כבוגר הפקולטה זאת הייתה זכות מיוחדת לעבוד עם חברי הסגל האקדמי, הטכני והאדמיניסטרטיבי המצוינים שלנו בחינוך דור העתיד שלנו ובהכשרתו, להרחיב את גבולות הדעת בתחום ולתרום למדינת ישראל ולביטחונה. אני מודה להנהלת הטכניון ובמיוחד לנשיא פרופ’ אורי סיון על התמיכה החזקה בנו. אני סמוך ובטוח שפרופ’ רווה, כדיקנית הפקולטה, תנהיג את הפקולטה היטב ותצעיד אותנו לשיאים חדשים”.

בסבב המינויים הנוכחי התמנו דיקנים חדשים בשלוש פקולטות נוספות – פרופ’ מירי ברק בפקולטה לחינוך למדע וטכנולוגיה, פרופ’ אורי להב בפקולטה להנדסה אזרחית וסביבתית ופרופ’ אפרת ליפשיץ בפקולטה לכימיה ע”ש שוליך.

לכתבה בynet – לחצו כאן