לרגל יום האשה הבינלאומי הטכניון הקים אתר "נשים בהנדסה, בטכנולוגיה ובמדעים"

76

הטכניון פתח אתר "נשים בהנדסה, בטכנולוגיה ובמדעים", שיעלה לאוויר ביום האשה הבינלאומי, 8 במארס 2010. המשנה הבכיר לנשיא הטכניון, פרופסור פאול פייגין, אמר כי 40% מכלל הסטודנטים בטכניון הן נשים, עשרות בוגרות של הטכניון משמשות כיום בתפקידי מפתח בתעשייה הישראלית ובאתר הן יבואו לכלל ביטוי.

האתר נועד לקדם שילוב נשים בהנדסה, טכנולוגיה ומדעים ולעודד נשים צעירות ללמוד תחומים אלה. הוא יכלול סרטונים, פורומים, מאמרים ומידע רב על כל שלבי הקריירה של נשים בתחומי המדע וההנדסה. ישולבו בו ראיונות מצולמים עם נשים מהנדסות ומומחיות בתחומי הטכנולוגיה השונים, הנמצאות בשלבים שונים במסלול הקריירה שלהן ועם בוגרות הטכניון שהשתלבו בתעשייה בתפקידי מפתח.

כן יהיה פורום נשים שיענה בזמן אמת על שאלות של הגולשות. הפורום יופעל במתכונת "ימי מרתון" במהלך השבוע שבו יחול יום האשה הבינלאומי ולאחר מכן ישמש כבסיס מידע לגולשות. בין המרואיינות – ד"ר יואל מארק, סמנכ"ל פיתוח ביאהו ישראל, מוניקה אייזינגר, מייסדת, נשיאה ומנכ"לית של חברת Mind CTI, ד"ר איילת פישמן מהפקולטה להנדסת ביוטכנולוגיה ומזון בטכניון, רות אלון ממיייסדי "נטויז'ן" ועוד.

בתמונה: אתר "נשים בהנדסה, בטכנולוגיה ובמדעים". צילום – דוברות הטכניון