החיים בקמפוס

 

הטכניון מזמין אתכם לרכוש השכלה שתעמיד אתכם בנקודת הזינוק הטובה ביותר ותפתח בפניכם את כל הדלתות לקריירה מבטיחה. עם זאת, חוויית החיים בקמפוס אינה מסתכמת בלימודים. הטכניון פועל בהתמדה לשיפור השירות לסטודנטים ולהעשרת הפעילות הסטודנטיאלית שמעבר לשעות הלימודים.

חבילת הבסיס

דגש מיוחד ניתן לשירותי היסוד ולפעילויות המרכזיות שבבסיסה של כל אוניברסיטה: מלגות, מעונות, קפיטריות, בריכה, פעילויות ספורט, תזמורת, מקהלה, חוגים ופעילויות תרבות. לפירוט מלא של כל השירותים אתם מוזמנים לדפדף באתר דיקן הסטודנטים ובאתר אגודת הסטודנטים.

פעילות חברתית בטכניון

נחיתה רכה

הטכניון פועל רבות כדי להקל על סטודנטים חדשים וכדי לעזור להם להשתלב במהירות בלימודים ובחיי הקמפוס. חוברת הדרכה שמופצת החל משנה זו מרכזת שלל עצות והסברים למתקבלים החדשים, במטרה לאפשר להם השתלבות מהירה וקלה. השנה הופעלה גם תוכנית בשם “התחלה טובה”, שמטרתה לשפר את חוויית הלמידה בשנה ראשונה, בעיקר במקצועות היסוד במתמטיקה. שירות חדש נוסף שהושק השנה מספק, יחד עם אישור הקבלה לטכניון, עידכון מיידי בנוגע לזכאות למעונות ולמלגת סיוע. נעמה דרור, רכזת רווחת מתקבלים, תעמוד לרשותכם בכל בקשה ושאלה במהלך השנה הראשונה ללימודיכם.

יריד בטכניון

קמפוס ירוק

קמפוס הטכניון, על מורדות הכרמל, הוא אחד הגדולים והיפים בארץ, זרוע במדשאות, שטחי חורש טבעי ופינות חמד. הוא כולל גם שישה גושי מעונות, שהופכים אותו למקום חי, תוסס ופעיל גם בתחומי החברה, התרבות והספורט. כל אחד מוצא מה שמתאים לטעמו בין הופעות הרוק בשדרה המרכזית, הקונצרטים באודיטוריום צ’רצ’יל, להקת המחול, חוגי לימוד תורה בבית הכנסת אהל אהרון ואימון בחדר הכושר. בתחומי הקמפוס תמצאו את כל השירותים הנדרשים, כגון סניף בנק, דואר, מרפאת קופ”ח כללית, מרפאת שיניים, חנות לסטודנטים, סופרמרקט, שירותי כביסה, מגרשי חנייה ותחבורה ציבורית.

קולאז' תמונות מהטכניון

דיור

לבד מהמעונות שבתחום הטכניון יש בחיפה שלל אפשרויות דיור ומגורים. למגינת לבם של בעלי הבתים בעיר, מחירי הדיור הם הזולים בין הערים הגדולות בארץ, ומחיר של חדר בדירה עם נוף לים נע בין 150$ ל-200$ לחודש. בנוסף לכך, בימים אלה מקימה עיריית חיפה פרויקט מעונות סטודנטים בעיר התחתית, שיציע דיור ברמה גבוהה ובמחיר נוח, אווירה תוססת וצעירה והסעות מיוחדות לטכניון ולאוניברסיטת חיפה.

מעונות מזרח חדש

תעסוקה

במסגרת ירידי תעסוקה תקופתיים מגיעות לטכניון החברות המובילות בארץ – מיקרוסופט, אלביט, רפא”ל, חברות ביו-טכנולוגיה ועוד – כדי לגייס אתכם לעבודה בתום לימודיכם. מי שמבקש לעבוד בזמן הלימודים עשוי למצוא את מקומו באחת החברות במרכז תעשיות מדע (מת”מ) בכניסה הדרומית לעיר, שם פועלות נטוויז’ן, אלביט, נטמנג’ ועוד, המעסיקות סטודנטים על בסיס קבוע. אפשרויות תעסוקה נוספות בשכר סטודנט תמצאו באתר אגודת הסטודנטים.

לחיצת יד

פנאי ובילויים

מי שמחפש משהו מעבר לשלל הפעילויות בקמפוס הטכניון יגלה את חיפה – עיר יפהפיה ונינוחה השוכנת על הר ירוק מעל הים ומבורכת במזג אוויר נעים גם בקיץ. חיפה מציעה מגוון רחב של אפשרויות בילוי, תרבות וספורט: חופי ים נפלאים, פאבים על רכס הכרמל, מועדונים בעיר התחתית, חומוסיות בוואדי ניסנאס, טברנות במושבה הגרמנית, עיר הסרטים בקריות (שתחובר בקרוב ברכבל לטכניון), ויערות הכרמל הנמצאים ממש בקרבת הטכניון.

קולאז' מסיבה וים