נבחרת ישראל בכימיה שאומנה בטכניון זכתה בשלוש מדליות ארד ובמדליית כסף

נבחרת ישראל בכימיה חוזרת לישראל עטורה במדליות בהן זכו באולימפיאדה הבינלאומית, שהתקיימה במהלך השבוע האחרון בפריז. 4 חברי הנבחרת זכו במדליות- 3 מדליות ארד ומדלית כסף.

מימין לשמאל: רון רפאלי, רועי פאר, פרופ׳ זאב גרוס, דר׳ איזנה ניגל אטינגר, אסף מעודה, הלל שוחט, רון שפרינץ

מימין לשמאל: רון רפאלי, רועי פאר, פרופ׳ זאב גרוס, דר׳ איזנה ניגל אטינגר, אסף מעודה, הלל שוחט, רון שפרינץ

נבחרת ישראל בכימיה הוכשרה בפקולטה לכימיה ע"ש שוליך בטכניון על ידי צוות בראשותו של פרופ׳ זאב גרוס, בחסות ובמימון של משרד החינוך ומרכז מדעני העתיד של קרן מיימונידיס.

חברי נבחרת ישראל בכימיה שייצגו בכבוד את מדינת ישראל הם:

  • רועי פאר מגן חיים – זוכה מדליית כסף
  • רון שפרינץ מאשדוד – זוכה מדליית ארד
  • רון רפאלי מכפר ידידיה – זוכה מדליית ארד
  • הלל שוחט מירושלים – זוכה מדליית ארד

 

את המשלחת ליוו פרופ' זאב גרוס, מהפקולטה לכימיה ע"ש שוליך וראש תכניות הנוער לכימיה בטכניון והמאמנת הראשית ד"ר איזנה ניגל-אטינגר. בהכשרת התלמידים סייעו רבות הסטודנטים אסף מעודה ורז לוטן, זוכי מדליות אולימפיות בעברם, וגם מהנדסות המעבדה- גבריאלה הלוי ואמה גרץ ומנהלת תוכניות הנוער בפקולטה ד"ר אביטל להב.

האולימפיאדה הבינלאומית בכימיה היא הוותיקה מבין אולימפיאדות המדעים הבינלאומיות לתלמידי תיכון והתקיימה זו השנה ה- 51 בפריז-צרפת ולקחו בה חלק 300 צעירות וצעירים מ- 80 מדינות ברחבי העולם. מדינת ישראל משתתפת באולימפיאדה משנת 2006 ולאורך השנים הגיעה להישגים המצטברים הבאים: 2 מדליות זהב, 6 מדליות כסף, 24 מדליות ארד ו-4 ציונים לשבח.

שר החינוך, הרב רפי פרץ אמר "אני מברך את התלמידים שלנו על ההישג המרשים בכימיה. ההישג המרשים הזה מצטרף להישגים באולימפיאדות של מתמטיקה ופיזיקה ומציב את ישראל בקדמת הבמה. בעבור הזוכים ההישג הוא רק צעד ראשון לקראת צעד גדול יותר שיפרוץ בהמשך דרך בחקר הכימיה. אין לי ספק שהם וחבריהם בתחומי הפיזיקה והמתמטיקה יובילו את ישראל בעתיד להישגים גדולים ויציבו אותה בראש המדינות המובילות. המדעים הוא הפנס שמאיר לנו את הדרך, ואנחנו נמשיך לחזק ולקדם אותו".

 

״כל הכבוד לתלמידים שעמדו בגבורה במסע ההכנה המפרך," אמר ראש תכניות הנוער בפקולטה לכימיה ע"ש שוליך בטכניון, פרופ' זאב גרוס, "ההכנות הנרחבות והמעמיקות של המשלחת, בראשות ד"ר איזנה ניגל אטינגר, הקנו לתלמידים את החוסן הנפשי הנדרש כדי שיפיקו מעצמם את המרב בשעת האמת. התחרות כללה בחינה מעשית של 5 שעות, שבה נדרשו התלמידים לבצע 3 מעבדות שונות, ומבחן תאורטי של 5 שעות שבמהלכן הם נדרשו לפתור יותר מ-100 שאלות. למאמץ נרחב זה שותפים גם חברי סגל בכירים, מהנדסי מעבדה ודוקטורנטים נוספים – כולם מהפקולטה לכימיה ע"ש שוליך בטכניון. תודה מיוחדת לשני זוכי מדליות -עבר שתרמו רבות מניסיונם וזמנם, אסף מעודה ורז לוטן, שניהם כיום סטודנטים בטכניון. "

 

יו"ר מרכז מדעני העתיד, ד"ר שמשון שושני: "נבחרות ישראל במדעים ממשיכות להביא גאווה גדולה למדינת ישראל ומגיעות להישגים אישיים ובינלאומיים יוצאי דופן. ההישגים מעוררי ההשראה של נבחרת ישראל בכימיה הם ההוכחה לכך כי השקעה, התמדה ונחישות להצטיין מובילות להצלחה ולהישגים. יש להמשיך לפעול למיצוי הפוטנציאל האישי של הכישרונות הצעירים, שמדינת ישראל התברכה בהם".

 

רון רפאלי מכפר ידידיה - זוכה מדליית ארד

רון רפאלי מכפר ידידיה – זוכה מדליית ארד

רועי פאר מגן חיים - זוכה מדליית כסף

רועי פאר מגן חיים – זוכה מדליית כסף

הלל שוחט מירושלים - זוכה מדליית ארד

הלל שוחט מירושלים – זוכה מדליית ארד

רון שפרינץ מאשדוד - זוכה מדליית ארד

רון שפרינץ מאשדוד – זוכה מדליית ארד