פרסי הצטיינות לסטודנטים

הפקולטה לארכיטקטורה ובינוי ערים בטכניון חילקה פרסי הצטיינות לסטודנטים.

סטודנט זוכה ניר פולק

הסטודנט הזוכה ניר פולק. צילום: חיים זינגר

לאחרונה התקיים בפקולטה לארכיטקטורה ובינוי ערים "יום השיפוט" השנתי, שבו הוענקו פרסים לעבודות הסטודנטים של השנה החולפת (תשע"ו) והוענקו שני פרסים יוקרתיים – פרס סגל באדריכלות נוף ופרס רייסקין בארכיטקטורה – על פרויקטי הגמר במסלולים אלו. עם שופטי פרס רייסקין נמנו אדריכלים מובילים ובהם אסף לרמן, טולה עמיר, גיל ועדיה, אהרון שפרכר וצדיק אליקים.

בפרס הראשון ע"ש ליאון וישראל רייסקין ז"ל זכה ניר פולק על הפרויקט "מרחבי האדם והמכונה בעתיד הטכנולוגי" בהנחיית האדריכלים שמעיה צרפתי ויונתן נתניאן. על פי נימוקי השופטים מדובר ב"מניפסט של תשריט עתידני המעורר דאגה ותקווה גם יחד. ניר הצליח בכשרון רב לבנות מתודולוגיה ברורה וסדרת דימויים יפהפיים". גובה הפרס: 10,000 דולר.

בפרס השני ע"ש גדעון נוסבאום ז"ל זכתה מראם נעאמנה על הפרויקט "פאודה – פרויקט שיקום שכונות מצוקה בג'סר א-זרקא" בהנחיית האדריכלים גבי שוורץ, פאתינה אבריק זבידאת ורונן בן אריה.

בפרס השלישי ע"ש אילנה ליבמן ז"ל זכתה ימית אביטל על הפרויקט "ארץ אחרת" בהנחיית האדריכלים גנית מייזליץ כסיף וליאת מילר.

במסלול לאדריכלות הנוף זכתה בפרס הראשון, ע"ש יחיאל ויוסף סגל ז"ל, מיכל וולנר על הפרויקט "היקוות". לדבריה, "הפרויקט מציע תכנון בראיה כוללת של משאב המים על ביטוייו ההנדסיים, התרבותיים והאקולוגיים." מקרה הבוחן הוא אגן ההיקוות של נחל חלזון בגליל התחתון.

סטודנטית זוכה מיכל וולנר

הסטודנטית הזוכה מיכל וולנר. צילום: חיים זינגר

בפרס השני ע"ש אילנה ליבמן ז"ל זכתה נארמין כסאברה על הפרויקט "מרחב זמין". בציון לשבח ע"ש הילית הלוי ז"ל זכתה מוריה אורית אביטן על הפרויקט "מעפר תקום".

הפרויקטים באדריכלות נוף הונחו על ידי אדריכלי הנוף מתניה ז"ק, רם אייזנברג, דפנה גרינשטיין, נעמי אנג'ל ושחר צור.

בפרס ניקסייר לפרויקט חביב הקהל, שנבחר על ידי כלל קהילת הפקולטה לארכיטקטורה ובינוי ערים, זכתה אלינה גרדשניק על הפרויקט "הפרעה עירונית" בהנחיית האדריכלים אורן בן אברהם, איריס קשמן ואורין שחר.