נשיא אוניברסיטת אקול פוליטכניק הגיע לביקור בטכניון

ביחד איתו הגיעו כמאה מנהלים של חברות צרפתיות.

נחתם הסכם בין שתי האוניברסיטאות

נשיא אוניברסיטת  אקול פוליטכניק (École Polytechnique) ז'אק ביו  (Jacques Biot) וכמאה מנהלי חברות צרפתיות ביקרו  בטכניון. הם מהווים חלק מהפמליה הגדולה של נשיא צרפת, פרנסואה הולנד, המבקר בישראל. פרופסור ביו עם נשיא הטכניון, פרופסור פרץ לביא, חתמו על הסכם מיוחד לשיתוף פעולה אקדמי בין שני המוסדות.

שתי האוניברסיטאות ידועות באיכות הלימודים הגבוהה בהן ובמחקר מתקדם, והפכו את החדשנות ואת מיסחור הטכנולוגיות לנדבך מרכזי במדיניותן. בהסכם נאמר כי שני המוסדות "שואפים לחלוק את ניסיונם ואת מיומנויותיהם בתחומי החדשנות והיזמות, בעיקר את המסלולים האקדמיים ביזמות ובחדשנות ואת החממות הטכנולוגיות לחברות הזנק המתבססות על מחקר ופיתוח של הסטודנטים והחוקרים שלהם."

אקול פוליטכניק והטכניון כבר קיימו בעבר תכניות משותפות לחילופי סטודנטים, במסגרתן עברו סטודנטים מהאקול פוליטכניק תקופות התמחות בטכניון בפקולטות להנדסת חשמל ולמדעי המחשב, הנחשבות למובילות בתחומן בעולם. ההסכם הנוכחי יחזק את הקשרים האקדמיים בין שני המוסדות, יקדם את שיתוף הפעולה ביניהם, ירחיב את אפשרויות הלימוד, יעשיר את סביבות המחקר וההוראה ויטפח הבנה בינלאומית ובין תרבותית. במסגרת ההסכם יתאפשרו אירוח של פרופסורים-אורחים, חילופי סטודנטים ופיתוח שותפויות בנושאי מחקר שונים. הסכם נוסף שנחתם בין שני המוסדות סולל את הדרך למסלול לתואר כפול עבור סטודנטים לתואר שני, שיעסקו במחקר ובלמידה במוסד השותף.

"אקול פוליטכניק מחזק את קשריו הבינלאומיים באמצעות פיתוח שותפויות אסטרטגיות משמעותיות עם הגופים המובילים בעולם. מטרתנו היא ליצור רשת של שותפים מובילים באזורים שונים בעולם, והטכניון הוא אחד מהיעדים שלנו במסגרת אותה מדיניות פיתוח בינלאומית," אומר ז'אק ביו, נשיא אקול פוליטכניק.

הקריירה הענפה של מר ביו מתמקדת בהפקת ערך ממדע וטכנולוגיה. הוא גם טיס (בעל רשיון טייס צרפתי ואוסטרלי), חובב אמנות, שייט וטיפוס הרים (הוא העפיל עד כה לכמה פסגות בגובה של 20,000 רגל).

נשיא הטכניון, פרופסור פרץ לביא, אמר כי ההסכם עם אקול פוליטכניק יוסיף מימד חדש וחשוב לקשרים הבינלאומיים של הטכניון. "לישראל ולצרפת הסטוריה ארוכה של ידידות חמה ושפת המדע היא שפה משותפת המגשרת בין תרבויות ועמים", הדגיש. "אני משוכנע כי אקול פוליטכניק, מוסד צרפתי חשוב עם אופי בינלאומי, הידוע בעולם כולו, יתרום רבות לטכניון. אני תקוה שגם הטכניון, הנמנה עם האוניברסיטאות המובילות בעולם בתחומי המדע, ההנדסה והרפואה, יתרום לאקול פוליטכניק וביחד נתרום לאנושות כולה".

polytechnic1

ז'אק ביו (מימין) ופרופסור לביא, עם המשלחת הצרפתית הגדולה בביקורם בטכניון. צילום: דוברות הטכניון