הנחש הרובוטי של פרופסור אלון וולף מהטכניון הוצג לנשיא צרפת

בהמשך לתערוכת החדשנות הישראלית חתמו האקול פוליטכניק והטכניון על הסכם לשיתוף פעולה אקדמי

נשיא צרפת פרנסואה הולנד, הנשיא שמעון פרס וראש הממשלה בנימין נתניהו השתתפו ביום שלישי השבוע במפגש בין יזמים ואנשי עסקים ישראלים וצרפתים במלון דן בתל אביב. לפני המפגש סקרו הנשיא הולנד, הנשיא פרס וראש הממשלה נתניהו תערוכה של הישגים טכנולוגיים ישראליים, בהם גם הנחש הרובוטי, שפותח על ידי פרופסור אלון וולף ומהנדס המחקר עודד סלומון מהפקולטה להנדסת מכונות בטכניון.  בנוסף, חתמו נשיא אוניברסיטת  אקול פוליטכניק (École Polytechnique) ז'אק ביו ונשיא הטכניון, פרופסור פרץ לביא, על הסכם מיוחד לשיתוף פעולה אקדמי בין שני המוסדות.

הנחש הרובוטי, מיועד להיכנס לחללים באזורי רעידות אדמה וקריסות בתים, ולסייע בפעולות איתור והצלה, על ידי שידור תמונות וקולות של לכודים. הרובוט ייחודי באופן זחילתו וגמיש מאוד בזכות מספר רב של חוליות. כל חוליה מכילה מנועים, מחשב, חיישנים, תקשורת אלחוטית וסוללות. הרובוט נושא בראשו מצלמה. בזכות המבנה הגמיש של הנחש, הוא יכול להשתחל בין ההריסות באופן שלא גורם לקריסה נוספת של המבנה, ולספק מידע חיוני מאזורים שאינם נגישים אודות מצב הלכודים והימצאות חומרים מסוכנים.

האקול פוליטכניק והטכניון ידועות באיכות הלימודים הגבוהה בהן ובמחקר מתקדם, והפכו את החדשנות ואת מיסחור הטכנולוגיות לנדבך מרכזי במדיניותן. בהסכם נאמר כי שני המוסדות "שואפים לחלוק את ניסיונם ואת מיומנויותיהם בתחומי החדשנות והיזמות, בעיקר את המסלולים האקדמיים ביזמות ובחדשנות ואת החממות הטכנולוגיות לחברות הזנק המתבססות על מחקר ופיתוח של הסטודנטים והחוקרים שלהם."

בנאומו בכנסת ביום שני השבוע, ציין הנשיא הצרפתי "ששיתוף הפעולה בין בית-הספר הפוליטכני והטכניון יהיו נקודות ציון או דוגמה עבור כל האוניברסיטאות." וראש הממשלה בנימין נתניהו הזמין אותו לבקר בטכניון.

àéÙÐ

פרופסור אלון וולף מהטכניון מציג לנשיא צרפת פרנסואה הולנד, לנשיא המדינה שמעון פרס ולראש הממשלה בנימין נתניהו את הנחש הרובוטי בתערוכת חדשנות ישראלית בתל אביב.

צילום -קובי גדעון / לע"מ