הישג גדול נוסף לנבחרת מהטכניון: ארגון פר"ח זכה במקום הראשון בעולם בתחרות של גוגל על הקמפיין החברתי המשפיע

7צוות של שלושה סטודנטים מהטכניון, אשר זכה לפני כשבועיים במקום הראשון באזור המזרח התיכון ואפריקה בתחרות של גוגל (Google Online Marketing Challenge) , זכה עתה במקום הראשון בעולם בקטגוריה נוספת בתחרות של גוגל – Social Impact Award, על הקמפיין הטוב ביותר עבור ארגון ללא כוונת רווח. בנוסף למחשבים ניידים והזמנה להציג את האסטרטגיה הזוכה במשרדי גוגל בלונדון, בהם הצוות זכה בתחרות האזורית, יקבל עתה ארגון פר"ח פרס בסך 15,000$.

שלושת הסטודנטים – אלכס ז'יטניצקי, סטודנט להנדסת תעשיה וניהול,  אושרי רוזנהק, סטודנט להנדסת אווירונאוטיקה וחלל ובוריס פרידמן, סטודנט לפיזיקה, והמנחה פרופ' משנה שרית מולדובן מהפקולטה להנדסת תעשיה וניהול – קידמו במשך שלושה שבועות את פרויקט החונכות פר"ח ע"י פרסום דיגיטלי באמצעות Google AdWords. במהלך הפעילות השיגו חשיפה רחבה לעמותה, ותרמו לצירוף של יותר מ-150 מתנדבים חדשים לארגון.

במסגרת התחרות כל צוות, שכלל עד ששה סטודנטים, קיבל תקציב של 250 דולר לפרסום של עסק או ארגון ללא כוונת רווח ב-Google AdWords, למשך שלושה שבועות.

פרופ' משנה שרית מולדובן מספרת: "מתוקף עיסוקי בתחום השיווק אני מכירה את התחרות, אך עד לשנה זו אף סטודנט לא פנה אליי בנושא. השנה, אלכס, שעובד כעוזר המחקר שלי, ביקש שאנחה אותו ואת הצוות וכמובן ששמחתי לעשות זאת. בתור התחלה הפניתי אותם למאמר אקדמי  שממנו יוכלו ללמוד ולהסיק מסקנות לגבי דרך העבודה בקמפיין שלהם" ( המאמר: Kronrod, Grinstein,and  Wathieu, Journal of Marketing, 76(1), 2012 ).
http://www.journals.marketingpower.com/doi/pdf/10.1509/jm.10.0416

אלכס ז'יטניצקי מספר: "כשחשבנו על עסק שאנחנו יכולים לעבוד איתו חיפשנו היבט של תרומה לקהילה, ופר"ח הוא הארגון הראשון שעלה בדעתנו, כאשר המטרה שלנו הייתה לגייס סטודנטים שייקחו חלק בתוכנית. בניסוח המודעות הסתמכנו על מסקנות כותבי המאמר שקיבלנו מפרופ' מולדובן- שעיקרן הוא שכאשר מילת החיפוש מראות על עניין קודם בנושא, מודעות בעלות ניסוח אסרטיבי הינן אפקטיביות יותר, וכאשר מילות החיפוש כלליות יותר, עדיף להשתמש בניסוח נייטרלי. לכן, במילות חיפוש ספציפיות כמו "מלגות" או "התנדבות" השתמשנו בניסוחים אסרטיביים, ובמילים כלליות יותר, כמו שמות של אוניברסיטאות- בנסוחים נייטרליים".

בתמונה (מימין לשמאל) : בוריס פרידמן, אושרי רוזנהק ואלכס ז'יטניצקי. צילום: דוברות הטכניון