60 חברות גייסו כאלפיים עובדים בטכניון ביריד התעסוקה הגדול בעשור האחרון

56נציגי 60 חברות מובילות במשק הישראלי גייסו כאלפיים עובדים, סטודנטים מכל הפקולטות הנלמדות בטכניון, ביריד התעסוקה הגדול בעשור האחרון. היריד התפרס על פני 141 ביתנים בשדרה המרכזית של הקמפוס.

"איני מופתע מהביקוש הגדל והולך לסטודנטים ולבוגרים שלנו", אמר נשיא הטכניון, פרופסור פרץ לביא, בסיור ביריד. הוא התמקד בביקורו בעיקר בחברות הזנק ואמר שהן מבטאות יותר מכל את הרוח הישראלית של יזמות וחדשנות. "רק אתמול פתחנו מרכז מחקר חדש לאינטליגנציה חישובית עם חברת "אינטל" ועם האוניברסיטה העברית. לא בכדי חברות בינלאומיות פותחות בישראל מרכזי מחקר, שכן המוצרים המובילים שלהן נולדו ופותחו בישראל. זו גם הסיבה שעירית ניו יורק בחרה בטכניון ביחד עם אוניברסיטת קורנל להקים בלב מנהטן מרכז מחקר הנדסי-מדעי-יישומי".

"אנו רואים בבירור גידול מתמשך במספר החברות המשתתפות ביריד התעסוקה בטכניון בשנים האחרונות, דבר המעיד על שיפור משמעותי במצבה של התעשייה המתקדמת בישראל ועל החשיבות שמייחסות חברות אלה לסטודנטים ולבוגרי הטכניון", אמרה דיקנית הסטודנטים בטכניון, פרופסור מיכל גרין. "היריד הגדול מוכיח לסטודנטים שלנו כי השקעתם הרבה בלימודים נושאת פרי ומהווה הזדמנות חשובה לחברות השונות לקלוט כוח אדם איכותי ומוכשר. שיתוף הפעולה בין התעשייה והטכניון גדל ומתעצם והיריד הגדול הוא אחד הביטויים המובהקים לשיתוף פעולה זה".

בצד החברות הגדולות והמובילות בתחומי ההי-טק, השתתפו ביריד גם חברות הזנק קטנות. המקצועות המבוקשים הם מכל 18 הפקולטות הטכניוניות.

בתמונה: נשיא הטכניון, פרופסור פרץ לביא, עם דיקנית הסטודנטים, פרופסור מיכל גרין, בביקורם ביריד. צילום: יואב בכר, דוברות הטכניון