שחיין קטוע רגל מאיטליה יוביל משחה של מאות שחיינים בכנרת בחסות הטכניון

71בחסות הטכניון:
שחיין קטוע רגל מאיטליה יוביל משחה של מאות שחיינים בכנרת, מכפר נחום לעין גב

סלבטורה צ'ימינו, שחיין קטוע רגל מאיטליה, יוביל משחה של מאות שחיינים, מאיטליה ומישראל, במשחה בכנרת בחסות הטכניון, מכפר נחום לעין גב. במשחה, כעשרים קילומטרים אורכו, ישתתפו סטודנטים מהטכניון, בצד שחיינים נכים מהארץ ומאיטליה.

המשחה יתקיים בשבעה במאי 2010 ונועד, על פי סלבטורה צ'ימינו, "לקדם את יחסי ישראל-איטליה ואת זכויותיהם של הנכים ברחבי העולם, ולהוכיח שוב שגם נכים יכולים לנהל חיים נורמאליים".

"ביקרתי בטכניון וראיתי את הפיתוחים המרשימים שנעשים במעבדותיו", סיפר השחיין האיטלקי. "המחקר והפיתוח לרווחת הנכים חשוב מאוד, ולכן אני שמח שהטכניון הסכים לתת את חסותו למשחה הגדול".

סלבטורה צ'ימינו החל לשחות רק לפני ארבע שנים, בעקבות קטיעת רגלו עקב מחלה ממארת. "סבלתי מכאבים עזים", הוא מספר. "הרופאים נואשו מלעזור לי, עד שרופא אחד המליץ בפני על השחייה. לא הייתי שחיין עד אז. בקושי ידעתי לצוף. התחלתי לשחות, הכאבים חלפו ואיכות חיי השתנתה לבלי הכר. המשחה הראשון שלי היה מקאפרי לסורנטו (כ-24 קילומטרים), ב-15 ביולי 2006. מאז חציתי בשחייה את התעלה בין אנגליה לצרפת (כארבעים קילומטרים), את מיצר גיברלטר (כ-17 קילומטרים), עשיתי את המסלול בין קאפרי ונאפולי (כ-38 קילומטרים), בין קופנהאגן למלמו (כ-36 קילומטרים) ובין קרואטיה לטרייסט (כ-36 קילמטרים)".

כיום הוא שוחה עשרה קילומטרים מידי יום. "אסור שהנכים יהיו נטל על החברה", הוא אומר. "אם המסר הזה ייצא מישראל – יהיה לו יותר משקל. יש היום יותר מוצרים חדשים שנועדו להקל על הנכים, אבל לא יודעים עליהם. אני פגעתי בעמוד השדרה שלי בגלל שההתקן שהיה לי לא התאים. יש 600 מיליון נכים בעולם, 200 מיליון באירופה. ששה אחוז מהם ילדים. כשאני רואה ילדים קטועי גפים – זה קורע את לבי. אני לא רוצה שהם יסבלו כמוני".

ירון פרגר, מנהל יחידת הספורט בטכניון, בירך על יוזמתו של השחיין האיטלקי. מאמן נבחרת השחיה של הטכניון, בוריס גודוביץ', אמר כי 15 סטודנטים מנבחרת השחייה הטכניונית ישתתפו במשחה.

בתמונה: סלבטורה צ'ימינו מסיים משחה