סינגפור השקיעה 20 מיליון דולר בחקר הנדסת רקמות בטכניון

5

בפרויקט ישתתפו שבעה חוקרים מהטכניון

קרן המחקר הלאומית (NRF) ומשרד החינוך של סינגפור הכריזו ביום שישי כי ישקיעו 20 מיליון דולר סינגפורי (כ-15 מיליון דולר אמריקני) בחקר הנדסת רקמות בטכניון. המחקר יהיה משותף לחוקרי הטכניון ולחוקרים מסינגפור. בסך הכל יושקעו 40 מיליון דולר במהלך חמש שנים בתמיכה בטכניון ובמכון ויצמן אשר יופנו לקידום שיתוף הפעולה בין שתי המדינות.

את הטכניון ייצגו בטקס החתימה המשנה הבכיר לנשיא, פרופסור פאול פייגין, ומוביל הפרויקט מטעם הטכניון, ד"ר דרור סליקטר מהפקולטה להנדסה ביו-רפואית.

מרכז המחקר, אשר יוקם בסינגפור, ישרת את החוקרים מהטכניון וכן את חוקרי האוניברסיטה הלאומית של סינגפור (NUS) והאוניברסיטה הטכנולוגית של סינגפור (NTU). ראשי הNRF אמרו כי חרף השפל הכלכלי תשקיע ממשלתם את הסכום הנכבד במרכז המחקר למצוינות הרביעי שלה, במטרה לשמור על כלכלה תחרותית.

המשנה לנשיא הטכניון למחקר, פרופסור עודד שמואלי, אמר כי תוצאות המחקר בתחום זה צפויות להשפיע על פיתוחם של טיפולים מתקדמים בתחום הלב.

NRF הדגישה כי השקעותיה של סינגפור במרכזי מחקר למצוינות מכוונות לטווח הארוך, וכי השקעות אלה הינן חשובות משום שלנוכח שווקים מתפתחים כגון סין והודו, שגם הם מקדישים תשומת לב זהה למחקר ולפיתוח, חשוב לסינגפור לבדל את עצמה בתחומי מחקר ספציפיים.

מרכז המחקר הסינגפורי החדש בהתחדשות רקמות יעסיק כ-25 חוקרים ועובדים. בנוסף יפעלו שבעה חוקרי טכניון – פרופ' חבצלת ביאנקו-פלד, פרופ' ליאור גפשטיין, פרופ' אייל זוסמן, ד"ר דביר ילין, ד"ר שולמית לבנברג, פרופ' מרסל מחלוף וד"ר דרור סליקטר, החוקרים תחומים שונים של הנדסת רקמות.

נשיא אוניברסיטת NUS, פרופסור טה צ'ור צ'ואן, אמר על ההשקעות של הNRF: "אנו מאמינים כי הסינרגיות בין החוקרים יובילו לתגליות מעניינות מאוד, שלדעתי יסייעו לנו בטווח הארוך למצוא פתרונות חדשים לחולים שלנו. אנו מקווים כי בבנייה של יכולות מדעיות וטכניות אלו נחזק את התשתית של המחקר המדעי ונכשיר קבוצת אנשים שיוכלו להוביל את המחקר בתחומים חשובים מאוד. אם נעשה זאת לאורך זמן, נוכל לבנות את סינגפור כמרכז למחקר ופיתוח מדעיים. ועלינו לעשות זאת בסינגפור, כי אנחנו מדינה קטנה. לנוכח סין והודו, ההופכות לשחקנים מובילים באופן מסחרי בזירה הבינלאומית, סינגפור חייבת לבדל את עצמה, והיא יכולה לעשות זאת באמצעות השקעות ארוכות טווח אלה. כך היא תוכל להפוך לחממה לחדשנות ויזמות".

בתמונה: פרופסור עודד שמואלי