מרכז רובוטיקה הוקם בטכניון בתרומת בנק לאומי בסך שישה מיליון שקלים

12בנק לאומי תרם שישה מיליון שקלים למרכז רובוטיקה בפקולטה להנדסת מכונות בטכניון. מנכ"ל הבנק, גליה מאור, ונשיא הטכניון, פרופסור יצחק אפלויג, השיקו היום את המרכז, שבראשו עומד פרופסור משה שהם.

"על הטכניון ועל בנק לאומי הטילו שנים מענקי הדור אחריות לפיתוחה ולשיגשוגה של מדינת ישראל", אמרה גברת מאור. "בנק לאומי הוקם לאחר שבמאמר שפירסם ד"ר בנימין זאב הרצל בשנת 1897, קבע חוזה מדינת היהודים שהתנועה הציונית זקוקה למכשיר פיננסי כדי להגשים את מטרותיה. ואילו פרופסור אלברט איינשטיין אמר כי ישראל תוכל לנצח במערכה על הישרדותה רק באמצעות פיתוח ידע ומומחיות טכנולוגיים. שני המוסדות מממשים את חזונם של שני הענקים הללו". היא הוסיפה כי המגזר העסקי מייחס חשיבות רבה להשכלה הגבוהה ותרומתה העצומה למדינת ישראל. "אנו רוצים להיות שותפים בכל מה שמחזק את המדינה", הדגישה.

נשיא הטכניון, פרופסור יצחק אפלויג, אמר כי הקשר האמיץ בין בנק לאומי לטכניון הוא רב שנים, והחל בשנת 1983 עם הקמת קתדרא על שם בנק לאומי בפקולטה למדעי המחשב בטכניון. מאז תמך הבנק במרכז לחינוך קדם אקדמי, תרם לבנין של הפקולטה למדעי המחשב ומסייע לסטודנטים באמצעות מלגות. "ראשי בנק לאומי הבינו את מה שלצערי רבים וטובים עדיין לא מבינים – שבלי המדע והטכנולוגיה אין למדינת ישראל עתיד ובלי עשרות אלפי בוגרי הטכניון לא הייתה לנו מדינה מודרנית, מפותחת ומתקדמת", הדגיש נשיא הטכניון.

אלוף (מיל.) אביהו בן נון, נשיא תחרות הרובוטיקה "פירסט" ישראל, אמר כי המצוינות חיונית להצלחתה, לביטחונה ולשיגשוגה של המדינה.

אלוף (מיל.) עמוס חורב, יו"ר אגודת דורשי הטכניון בישראל, אמר כי חשוב לעורר סקרנות בקרב הצעירות והצעירים הישראלים ולעודד אותם ללמוד הנדסה ומדעים ולעסוק בכך.

בתמונה (מימין לשמאל): אלוף (מיל.) עמוס חורב, פרופסור משה שהם, גליה מאור, נשיא הטכניון פרופסור יצחק אפלויג ותלמידים עם הרובוט שבנו