הטכניון מהדק קשריו עם התעשייה נשיא הטכניון: 76% מבוגרי הטכניון נקלטו בתעשיית ההי-טק של ישראל

68דיבר בייסוד פורום מנהלי טכנולוגיה בכירים וחוקרי מכון ראסל ברי לננוטכנולוגיה בטכניון

הטכניון החליט להדק את קשריו עם התעשייה, ובמסגרת זו הוקם פורום למנהלי טכנולוגיה בכירים וחוקרי מכון ראסל ברי למחקר בננוטכנולוגיה. נשיא הטכניון, פרופסור פרץ לביא, אמר בכנס ייסוד הפורום כי 76% מבוגרי הטכניון בשני העשורים האחרונים נקלטו בתעשיית ההי-טק בארץ, שאחראית ל-51% מהייצוא התעשייתי של מדינת ישראל. מתוכם 25% מנכ"לים או סמנכ"לים, 21% משמשים בתפקידי ניהול אחרים, 10% ראשי צוותים ו-12.6% עוסקים במחקר ופיתוח. 59 מתוך 129 חברות ישראליות הנסחרות בנסדא"ק הוקמו או מנוהלות בידי בוגרי הטכניון.

"היום הגישה למחקר היא בינתחומית", הדגיש נשיא הטכניון. "מכון ראסל ברי שינה את פני הטכניון, הן מההיבט האישי (על ידי הוספת כח אדם מחקרי מהשורה הראשונה) והן מההיבט הפיזי (על ידי הוספת ציוד מתקדם, כמו ה"טיטן", המיקרוסקופ המתקדם בעולם). החיבור עם התעשייה חשוב לטכניון, השיתוף איתכם יקדם את כולנו", הוסיף פרופסור לביא.

ראש מכון ראסל ברי לננוטכנולוגיה, פרופסור ישעיהו טלמון, אמר כי בשלב הראשון הושקעו במכון 78 מיליון דולר (מתוכם כ- 40 מיליון דולר בתשתיות). בשנת 2010 החל השלב השני שבמהלכו יושקעו כ- 80 מיליון דולר נוספים במשך חמש שנים. המכון מונה כ-120 חברי סגל וגייס עד כה 18 חוקרים חדשים.

עופר  גרינברגר, סגן נשיא בחברת KLA Tencor  העולמית, המייעץ למכון בנושא הידוק הקשר עם התעשייה, אמר כי הקשר הזה פורה ומפרה, ונהוג בכל האוניברסיטאות המובילות בעולם. "מכאן ייצאו חברות ההזנק הבאות של מדינת ישראל", הדגיש.

בהמשך הציגו חוקרי מכון ברי את מחקריהם.

בין החברות שיוצגו על ידי מנהליהן הבכירים בכנס היו Given Imaging , אינטל, פיליפס, אלביט מערכות, IBM, דקסל ורפאל.

בתמונה: נשיא הטכניון, פרופסור פרץ לביא (עומד, משמאל), מברך את חברי הפורום החדש. מימין (בשורה הראשונה) – פרופסור ישעיהו טלמון. צילום: יוסי שרם, דוברות הטכניון