הטכניון העניק מלגות ל-491 סטודנטים הלומדים הנדסת תשתיות ותחבורה

1אורי דורי: "התעשייה הישראלית מסתכלת קדימה בדאגה"

491 סטודנטים (341 נשים ו-150 גברים), הלומדים הנדסת תשתיות ותחבורה, קיבלו בשבוע שעבר מלגות בפקולטה להנדסה אזרחית וסביבתית בטכניון. עשרות חברות פרטיות במשק תומכות בפרוייקט, נוכח המחסור הגובר במהנדסים בתחומים אלה.

"התעשייה הישראלית מסתכלת קדימה בדאגה," אמר בטקס אורי דורי, מנכ"ל קבוצת א. דורי. "התעשייה מתפתחת במגוון רחב של תחומים, אבל חסרים לנו מהנדסים מוכשרים, אנשים טובים עם חזון. אנו מצפים מדור העתיד, שחלקו יבוא מהפקולטה הזאת, להרים את התעשייה הזאת לתחומים חדשים".

המלגות הוענקו על ידי קרן שביט, מיסודה של משפחת שטרייפלר-שביט, על ידי עמותת "ידידי עתידים" בראשות מר איתן ורטהיימר וקרן רן נאור.

"תוכנית עתידים פועלת כבר עשור," אמר חבר הכנסת רא"ל (מיל') שאול מופז, ממייסדי התוכנית. "מספר הסטודנטים המשתתפים בה עולה על התוכניות שניסחנו בשנת 2000. כיום לומדים בתוכנית, בכל האוניברסיטאות יחד, יותר מ-20,000 איש".

דיקן הפקולטה להנדסה אזרחית וסביבתית, פרופסור ארנון בנטור, ציין לשבח את כל האנשים התורמים לתוכנית, לרבות עובדי הפקולטה המקיימים את הקשרים עם הגורמים התורמים. הוא אמר כי הפקולטה אימצה סיסמה חדשה – "לבנות את העולם ולשמור על הסביבה".

מר אבי נאור, יו"ר עמותת "אור ירוק", אמר כי הירידה של 20% בתאונות הדרכים בשנת 2009 – היא התפתחות חיובית מאוד, אבל יש להמשיך לפעול בתחום זה. "האם השיפור הזה נובע משידרוג תשתיות, משינוי בהתנהגותם של נהגים, מהגברת האכיפה? מה שבטוח, עלינו להימנע מהסתמכות על אינטואיציה ולהתבסס על מחקרים מדעיים אמיצים, שיסייעו לנו להמשיך במגמה של הפחתת התאונות בדרכים".

בתמונה (מימין לשמאל): דיקן הפקולטה פרופסור ארנון בנטור, רפי שביט (קרן שביט), יו "ר אגודת דורשי הטכניון אלוף (מיל') עמוס חורב, חבר הכנסת רא"ל (מיל') שאול מופז, נשיא הטכניון פרופסור פרץ לביא, תא"ל (מיל') דבורה חסיד – מנכ"ל ידידי עתידים, אבי נאור – יו"ר עמותת "אור ירוק" ומר אורי דורי. צילום – דוברות הטכנון