ד"ר אביטל שטיין מונתה למשנה לנשיא ומנכ"ל הטכניון

32הוועד המנהל של הטכניון החליט:
ד"ר אביטל שטיין – משנה לנשיא ומנכ"ל הטכניון

הוועד המנהל של הטכניון החליט אתמול למנות את ד"ר אביטל שטיין (48) כמשנה לנשיא ומנכ"ל הטכניון. ד"ר שטיין, המכהנת כיום כסגן נשיא ומנכ"ל המכללה האקדמית להנדסה ירושלים, היא האשה הראשונה שתכהן בתפקיד בכיר זה בטכניון מאז היווסדו לפני 85 שנים.

מר יורם אלסטר, יו"ר הוועד המנהל (אשר נבחר לתקופת כהונה שלישית של שלוש שנים), אמר כי ההחלטה על מינויה של ד"ר שטיין התקבלה על פי הצעתו של נשיא הטכניון הנכנס, פרופסור פרץ לביא, בהמלצתה של וועדה סנטית ובאישור גורף של סנט הטכניון. אביטל שטיין תיכנס לתפקידה בתחילת שנת 2010, לאחר תקופת חפיפה עם המשנה לנשיא והמנכ"ל הנוכחי, פרופסור צבי כוכבי, הפורש לגמלאות.

ד"ר שטיין קיבלה את הדוקטורט שלה מאוניברסיטת תל אביב בשנת 1995 בתחום החינוך המתמטי. עבודת המאסטר שלה (בהצטיינות) באוניברסיטת תל אביב הייתה במתמטיקה שימושית. היא גם בעלת תואר במינהל עסקים (MBA) בהצטיינות מהאוניברסיטה העברית בירושלים בתחום ניהול בכיר עם התמחות בבנקאות, פיננסים ושוק ההון.

בטרם נכנסה לתפקידה לפני עשור כסגן נשיא ומנכ"ל המכללה האקדמית להנדסה ירושלים ד"ר שטיין עבדה בשוק הפרטי בתחום הפיננסים – הדרכה והכשרה – חשבונאות, ניתוחים פיננסים, כלכלה, סטטיסטיקה, מתמטיקה והשקעות. בין לקוחותיה היו בנקים וחברות מובילות במשק. בשנים 1995-1997 הייתה יועצת לשיווק ונושאים אקדמיים בסניף הישראלי של "לונדון סקול אוף אקונומיקס" (London School of Economics) ועסקה בחקר ביצועים בתעשיות הצבאיות בישראל. במקביל לעיסוקיה המקצועיים מכהנת ד"ר אביטל שטיין בתפקידים ציבוריים שונים בתחומי החינוך, ההשכלה והתרבות.

בשנים 1970-1985 שיחקה אביטל שטיין, ילידת חיפה, בקבוצות הכדורסל של "מכבי" חיפה, "הפועל" חיפה ו"מכבי" תל אביב ובשנים 1976-1979 הייתה חברת נבחרת ישראל בכדורסל. היא נשואה לעו"ד שוקי שטיין ואם לארבעה.

בתמונה: ד"ר אביטל שטיין