גרמניה וישראל יקיימו "פיסגת מדע" בהשתתפות מדענים ואנשי ממשל

72בפיסגה יצויינו 25 שנים של שיתוף פעולה בין הטכניון ואוניברסיטת אאכן בגרמניה

גרמניה וישראל יקיימו בתחילת השנה הבאה "פיסגת מדע" בהשתתפות מדענים, ראשי אוניברסיטאות ומכוני מחקר, שרים וקובעי מדיניות בשתי המדינות. בפיסגה יצויינו 25 שנים של שיתוף פעולה בין הטכניון ואוניברסיטת אאכן בגרמניה. כך הודיעו שרי המדע של גרמניה וישראל, בביקור משותף שערכו בשבוע שעבר בטכניון.

שרת החינוך והמחקר של גרמניה, פרופסור אנט שבאן, אמרה כי לשתי המדינות יש מסורת ארוכה של שיתוף פעולה בתחום המדע. "בפיסגה יוצגו פרוייקטים מוחשיים, שמדעני שתי המדינות ימשיכו לפתחם ביחד", הדגישה. "זהו דבר נדיר מאוד וממחיש עד כמה חזק שיתוף הפעולה בין שתי המדינות", הוסיפה. השרה הזמינה את שר המדע הישראלי, פרופסור דניאל הרשקוביץ, לפתוח עימה בגרמניה בחודש הבא מכון מדעי בינלאומי גדול ולבקר במכון לחקר הסרטן.

שר המדע, פרופסור דניאל הרשקוביץ, אמר כי על הפיסגה הייחודית הוחלט בשל הקשר המאוד מיוחד בין המדע והמחקר הישראלי והגרמני והודות לקשר האישי המיוחד בינו לבין השרה הגרמנית. "הפיסגה היא רעיון מיוחד במינו – להושיב ביחד את קובעי המדיניות וכל מובילי המחקר", הוסיף. "יש לכולנו ציפיות מאוד גבוהות מהפיסגה הזו".

עם השרה הגרמנית הגיעה פמליה גדולה של מדענים וראשי אוניברסיטאות. הם שמעו סקירה מנשיא הטכניון, פרופסור פרץ לביא ומהמשנה שלו למחקר, פרופסור עודד שמואלי, וביקרו במעבדות ובמכון המחקר והפיתוח ע"ש אלפרד מאן.

בתמונה: מימין לשמאל: נשיא הטכניון, פרופסור פרץ לביא, שר המדע, פרופסור דניאל הרשקוביץ והשרה פרופסור אנט שבן. צילום: שלמה שוהם, דוברות הטכניון